Maruška

Hostýnské vrchy

Kategorie: Přírodní zajímavosti - Kopec, Vyhlídkový bod

Lokalita se nachází v přírodním parku Hostýnské vrchy, nedaleko od obce Hošťálková, v nadmořské výšce 664 m. Po zpevněné komunikaci v blízkosti vede turistická trasa z Trojáku do obce Lazy, nebo také cyklostezka. Vrchol kopce je odlesněný a lokalita nabízí prakticky nerušený pohled do všech směrů.

Otevírací doba

Vhodné pro všechny věkové kategorii i rodiny s dětmi; meteostanice je možné prohlédnout po domluvě http://maruska.ordoz.com/, běžně je nepřístupná; v zimních měsících je přístup k lokalitě problematický a závisí na aktuálním množství sněhu.

Přístup

Lokalita se nachází v turistické oblasti nedaleko rozcestí Troják (autobusová zastávka pro spoje na trase Vsetín – Bystřice pod Hostýnem), jedno z nástupních míst hřebenové trasy na Svatý Hostýn. Samotná lokalita je vybavena pouze turistickým posezením. Nachází se však nedaleko Ski Areálu Troják nabízejícího celoročně parkování, ubytování a stravování. Na samotné lokalitě Maruška byla před několika lety vybudována dřevěná rozhledna.

Lokalita je jednoduše dostupná. Autem lze dojet až k samotné meteorologické stanici, kde je několik parkovacích míst, zaparkovat lze i ve Ski Areálu Troják a zbytek cesty (asi 1,5 km) ujít pěšky (nebo ujet na kole) v lehce zvlněném terénu do kopce.

Další fotografie


Mapa

GPS zem. šířka: 49.365579   zem. délka: 17.827432


Kontakt

-

Poznámka

-

Klíčová slova

  • pozorování noční oblohy
  • vyhlídka

ELEKTRONICKÁ VERZE BROŽURY

 


mapa webu